photo-8

Lietuvos ir Latvijos partnerystė tęsiasi: išdalinti verslo apdovanojimai

Vilniuje įvykę apdovanojimai vainikavo Lietuvos ir Latvijos artimą bendradarbiavimą bei nuoseklų darbą kartu. Ketvirtadienį sostinėje buvo išdalinti „Nameja Balva“ žiedai, patvirtinantys glaudžius Lietuvos ir Latvijos verslo ryšius abiejose šalyse.

Ketvirtadienio popietę Latvijos Ekonomikos valstybės sekretorius Eriks Eglitis sveikino susirinkusius svečius ir iškilmingai pradėjo „Nameja Balva 2019“ apdovanojimus. „Esu dėkingas už galimybę dalyvauti šioje ceremonijoje ir džiaugtis kartu su Latvija bei Lietuva matydamas, kaip mūsų šalių verslo bendradabiavimas auga vis labiau kiekvienais metais. Dalyvauju šiuose apdovanojimuose pirmąjį kartą, tačiau tikiuosi, kad ne paskutinį“, – kalbėjo Eriks Eglitis. Šie apdovanojimai yra išdalinami jau 13-tą kartą ir jie pažymi tvarią bei darnią mūsų valstybių ne tik kultūrinę, bet ir ekonominę draugystę.

Šiais metais „Nameja Balva“ apdovanojimuose varžėsi tokios įmonės kaip: „Balticovo“, „Valmiermuižas“ alus, „Grifs AG“, „Baltic Travel Group“, „Sudrablinis“ bei daugelis kitų. Pirmieji laureatai garbingo žiedo lipo atsiimti įmonė „Dimdini“. Kompanija yra viena didžiausių daržovių perdirbėjų bei augintojų, dauguma jų gaminamų kopūstų salotų yra pamėgtos ir Lietuvoje. „Dimdini“ produkciją Lietuvai tiekia jau daug metų, tačiau 2018 metais jos eksportas išaugo bene dvigubai, todėl įmonės atstovas Mareks Romanovs atsiėmė apdovanojimą už „Didžiausią produktų eksporto augimą“.

photo-15

Antrasis apdovanojimas „Didžiausias paslaugų teikimo augimas“ atiteko AB „BMGS“ – hidrotechnikos statybų ir įvairių projektavimo darbų profesionalams iš Latvijos, kurios filialas sėkmingai klesti Klaipėdoje. Įmonės paslaugų eksportas praėjusiais metais siekė beveik 100% bei įvykdė kelis didelius projektus, susijusius su Klaipėdos uosto prieplaukų rekonstravimo darbais.

photo-16

Vieną svarbiausių Lietuvai nominaciją „Didžiausias Latvijos investuotojas Lietuvoje“ laimėjo UAB „Likmere“. Latviško kapitalo įmonė, priklausanti Latvijos įmonių grupėms „Latvijas Finieris“, džiaugėsi galinti būti Lietuvos rinkoje ir kasmet rodyti vis didesnius rezultatus.

photo-18

Paskutinįjį apdovanojimą ant scenos lipo atsiimti net trys nugalėtojai: UAB „Maxima LT“, UAB „Palink“ ir turizmo bendrovė UAB „Delta Tours“. Šios įmonės pripažintos geriausiomis Latvijos partnerėmis Lietuvoje.

Išdalinti „Nameja Balva“ žiedai ne tik pažymėjo glaudžius Lietuvos ir Latvijos ekonominius santykius, tačiau ir iškilmingai atidarė kasmet pavasarį vykstančias Latvijos dienas. Šios, kaip jau įprasta, kviečia vilniečius ir kauniečius paragauti latviškų skonių pietaujant miesto kavinėse ir restoranuose, pilną jų sąrašą galite rasti atrasklatvija.lt. Taip pat po apdovanojimų svečiai buvo kviečiami į dar vieną Latvijos dienų paruoštą siurprizą – dizaino namuose LOCALS.LT paruošta Latvijos kūrėjų ekspozicija, kurią aplankyti galės kiekvienas ir įsigyti įvairiausių dirbinių bei produktų.

Šiais metais apdovanojimai „Nameja Balva“ akcentavo abiejų valstybių bendrystę, inovatyvių sprendimų ieškojimą kartu ir investicijų pritraukimą ekonominiam augimui skatinti. Latvija – tai artimiausia šalis Lietuvai ne tik geografiškai, tačiau ir kultūriškai. Tai įrodo kasmet vykstančios Latvijos dienos, kurios atkreipia dar daugiau lietuvių dėmesio į kaimynus, kaip jiems sekasi ir kaip galima juos dar labiau pažinti.

photo-21

Latvijos dienas Lietuvoje kasmet organizujoja Latvijos Investicijų ir plėtros agentūra, bendradarbiaujant su Latvijos Ambasada, Latvijos įmonių rūmais, Enterprise Europe Network tinklu Lietuvoje bei Latvijoje, taip pat su Vilniaus Prekybos, pramonės ir amatų rūmais.