28-28-28

28*28*28 bėgimas


Event Details


Šį šeštadienį, gegužės 14 d. nuo 9 iki 13 val., Vilniuje, V. Kudirkos aikštėje Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA) organizuoja visuomeninę akciją „Kad kova su vėžiu būtų lengvesnė“.

Renginio ašis – latvio bėgiko Dins Vecans palaikymas, kuris, siekdamas atkreipti dėmesį į nepakankamą vėžio ligų finansavimą savo šalyje ir skatindamas Europos žmones laiku tikrintis ir didesnį dėmesį skirti savo sveikatai, išsikėlė ypatingą tikslą – 28 dienas iš eilės 28 ES sostinėse ant stacionaraus bėgimo takelio įveikti po maratono distanciją (42,195 km). Akcija startuos Rygoje šį penktadienį, gegužės 13 d., o jau ankstyvą šeštadienio rytą, 9 val. Latvijos bėgiko platforma, su įrengtais 2 bėgimo takeliais: vienu – jam, vienu – palaikantiems ir remiantiems jo idėją, bus sumontuotas Vilniuje.

Dins Vecans sako: „Metaforiškai bėgimas ant bėgimo takelio primena su vėžiu kovojančio žmogaus vidinę būseną – tuo pat metu nors ir intensyviai judi, lieki toje pat vietoje, ir tave supantys žmonės vargiai pastebi su kiekvienu žingsniu augantį nuovargį.. Kiekvienas, kuris yra bėgęs maratono distanciją sutiks, kad tai yra didžiulė kova su savimi, taip kovoja ir onkologine liga sergantysis. Bėgdamas maratoną 28 dienas iš eilės aš bandysiu pasijausti sergančiojo vietoje. Prabėgus visą maratono distanciją, kova su onkologine liga lyg ir simboliškai pereitų į kitą, optimistiškesnį etapą“.

POLA kviečia rasti laiko sudalyvauti šioje akcijoje, prabėgti 100 metrų ar keletą kilometrų ant šalia įrengto antro bėgimo takelio, palaikant latvį maratoninką ir kartu išreiškiant pagarbą visiems kovojusiems ir kovojantiems su dažnai klastinga ir visuomet nelengva vėžio liga.

Planuojama renginio trukmė – 4 valandos (startas 9 val., finišas – 13 val.)