134782_1512608294547f7e23cde1b_big

Ką veikti Rygoje žiemą?

Tinklaraščio Ferreting Out The Fun autorė lankėsi Rygoje ir savo įspūdžius aprašo savo tinklaraštyje.

Vasara Latvijoje – neįtikėtinai trumpa, o žiemos sezonas atrodo tiesiog nesibaigiantis, kad tokiu oru, rodos, geriau nekišti nė nosies laukan, apsikabinus šiltos kakavos puodelį. Laimei, Ryga gali pasiūlyti visą puokštę puikių pramogų žiemą. Tad blogerė sudarė 15 rekomendacijų sąrašą, ką veikti Rygoje žiemos sezonu:

 1. Operos ir baleto teatras – absoliutus autorės favoritas. Blogerė liko sužavėta profesionaliu aktorių pasirodymu, autentišku teatro interjeru bei publika, į teatrą atėjusi šventiškai pasipuošusi.
 2. Ledo ritulio varžybos. Jei Rygos arenoje vyksta ledo ritulio varžybos, jose būtina apsilankyti ir palaikyti vietinę Rygos Dinamo komandą! Pramoga patiks visiems, neabejingiems sportui – gyvybinga publika ir garsios palaikymo emocijos… Sezono metu vyksta bent keliolika varžybų, tad progų apsilankyti – gausu.
 3. Įsigyti tradicines latviškais raštais margintas kumštines pirštines. Jos itin pravers šaltomis žiemos dienomis, o senamiestyje gausu vietų, kur galima šių rankų darbo grožybių įsigyti tiesiog iš gatvėse prekiaujančių močiučių.
 4.  Saulėlydis 15.30 val., besigėrint miesto panorama ir gurkšnojant kokteilį. Žiemos dienos Rygoje – itin trumpos, tad saulė Rygoje teka 9 valandą, o leidžiasi jau 15.30 val. Tad geriausia vieta grožėtis Rygos stogais ir saulėlydžiu – viešbučio 26-ajame aukšte įsikūrusiame bare “Skyline bar”.
 5. Apsilankyti vietinių menininkų ir studentų darbų mugėse bei įsigyti jų meno kūrinių. Gruodį, artėjant Kalėdoms, kai mieste šurmuliuoja kalėdiniai turgeliai, tokių vietų gausu, o autorė rekomenduoja apsilankyti Latvijos meno akademijos studentų darbų mugėje “Jarmarka”, kur galima įsigyti įvairių piešinių, juvelyrikos darbų bei kitų mados aksesuarų.
 6. Sušilti ir apsalti su Laimos šokoladu. Šveicarija, Belgija garsėja nuo seno gaminamais šokolado gaminiais, bet Latvija nuo jų visai neatsilieka – pirmoji šokoladinė Rygoje įkurta 1870 m. Bene žinomiausias šokoladas Latvijoje – Laima, kurio gamykla bei muziejus įsikūrę Miera Iela gatvėje centrinėje Rygos dalyje. Blogerė rekomenduoja apsilankyti muziejuje ir pasimėgauti karšto šokolado puodeliu.
 7.  Išmokti tradicinį Latvijos šokį. Rygos senamiestyje įsikūrusiame  Folkklubs Ala Pagrabs bare kiekvieną trečiadienį vyksta renginiai, kurių metu galima išmokti tradicinių latviškų šokių – gyva muzika, profesionalūs šokių instruktoriai, tradicinis latviškas alus. Puikiai praleistas vakaras – garantuotas!
 8. Pasilepinti pirties procedūromis. Jei šokiai nesušildys žvarbią žiemos dieną, tai pirtis tikrai tai padarys. Blogerė akcentuoja, kad tai itin populiari žiemos pramoga šiuose kraštuose, ne tik smagi, bet ir naudinga sveikatai.
 9. Kačių kavinė. Kačių kavinė pagaliau atsirado ir Rygoje. Jauki kavinė, kurioje nuolat gyvena katės, kurios mielai glaustosi ir taip bendrauja su kavinės lankytojais.
 10. Muziejai. Nors Ryga – nedidelis miestas, lyginant su kitomis europos sostinėmis, bet joje įsikūrę daug puikių pasaulinio lygio muziejų, kuriuose galima apžiūrėti nuostabių meno kūrinių.
 11.  Čiuožinėti. Kada paskutinį kartą čiuožei ant ledo?  Esplanade parke žiemos metu veikia čiuožykla, kur galite puikiai praleisti laiką. Neturintys savo pačiūžų, gali išsinuomuoti jas vietoje.
 12. Pabėgimo kambarys. Nors blogerė asmeniškai dar nėra išbandžiusi nei vieno pabėgimo kambario, bet pasikliaudama draugų pasakojimais, rekomenduoja išbandyti šią pramogą, nepaliekančią abejingų.
 13. Rygos balzamo degustacija. Jei dar neragavote Rygos balzamo, vadinasi nebuvote Rygoje. 18 amžiuje šis gėrimas buvo sukurtas ir parduodamas medicinos tikslais. Rygos balzamas, gaminamas iš 24 žolelių ir prieskonių, kas padaro jo skonį kiek kartoku ir primenančiu vaistus.
 14. Užgavėnės. Latviai išsaugojo nemažai pagoniškų tradicijų, kurių viena – užgaavėnių šventė. Geriausia užgavėnes Latvijoje švęsti Etnografiniame muziejuje, kur susirenkę persirengėliai ne tik šoka ir dainuoja, bet ir atsisveikina su praėjusių metų rūpesčiais sudegindami Morę.
 15. Naujieji Metai su trenksmu. Rygiečiai sutinka Naujuosius įspūdingu fejerverkų šou Dauguvos upės pakrantėje kaip niekur kitur. anot blogerės geriausia vieta stėbėti fejerverkus yra Vanšu tilto vidurys, kur galima grožėtis ne tik upėje atsispindinčiais fejerverkais, bet ir senamiesčiu bei įspūdingos architektūros nacionaline bioblioteka.

Originalų straipsnį skaitykite Ferreting Out The Fun tinklaraštyje.