20756155548_61a8465134_k

Vidžemės gamtos perlas – Gaujos nacionalinis parkas

Apsilankę Kuržemėje keliaujame į didžiausią Latvijos regioną Vidžemę. Įspūdingais miškais ir gamtos rezervatais bei akmenuotu pajūriu galinti pasigirti Vidžemė traukia smalsuolius pažinti jos apylinkes.

Turbūt visi esamę girdėję apie Gaujos nacionalinį parką – tikrą Vidžemės pasididžiavimą. Pasivaikščioti jame privalo kiekvienas. Nuostabūs miškų takai, atsiveriančios plačios Gaujos upės panoramos ir Latvijos žiemos sostinė Sigulda. Vidžemė – tai tikra pilių gimtinė, o daugumą jų galima rasti Gaujos nacionaliniame parke. Ką verta aplankyti būnant Gaujos apylinkėse?

  • Turaidos pilis bene garsiausia Latvijoje. Jos griuvėsiai apipinti romantika dvelkiančiomis istorijomis. Viena iš jų yra apie Turaidos pilies princesę Mają ir Siguldos sodininko Heilo meilę. Šiai, deja, nebuvo lemta išsipildyti, nes ją pražudė žmonių pavydas ir savanaudiškumas. Galima rasti įvairių šios istorijos interpretacijų, bet aišku viena, kad ji įkvepia piliai tik dar daugiau romantikos ir mistikos. Turaidos pilies bokštus galima matyti jau pro Gaujos parko medžių viršūnes. Aukščiausias yra net 38 metrų – jis buvo viena pagrindinių Turaidos pilies gynybinių grandžių.

20323018154_7f054ea4eb_k

  • Netoli nuo Turaidos esančios Siguldos pilys dar labiau atskleidžia Gaujos parko istorinį paveldą. Siguldoje galite atrasti XIII a. menančią Viduramžių pilį, o panaudojant senosios pilies dalis XIX amžiuje imta statyti Naujoji pilis, kurioje net ir šiuo metu yra įsikūrusi Siguldos krašto dūma. Nepraleiskite progos pasivaikščioti šių pilių apylinkėse ir susipažinti su šio krašto istorija.

142253311187

  • Aplankius pilis galima papramogauti Siguldos bobslėjaus ir rogučių trasose. Žiemą čia galima sutikti ne tik būrius lankytojų, bet ir sportininkų, besitreniruojančių varžyboms. Šiltuoju metu sezonu trasa virsta vasaros rogučių ir pramogų traukos objektu.

b4c3fa31-7ece-477c-8643-fd1adf53caad

  • Keltuvas virš Gaujos upės leis grožėtis nuostabiais gamtos vaizdais ir dar kartą įsitikinti, kad Siguldą iš tiesų galima vadinti mažąja Latvijos Šveicarija. Gaujos keltuvas yra unikalus Baltijos valstybėse, nes jo trasos lynas yra 1 kilometro ilgio ir iškeltas 40 metrų aukštyje. Tokiu būdu galima apžvelgti visas apylinkes, o ekstramalumų ieškotojams siūloma ir vakarinė programa – šuolis su guma.

siguldas-vagonins-latvia-travel

  • Besilankydami Lygatnėje apžiūrėkite garsųjį Lustūžio skardį. Senovėje gyventojai kasdavo urvus ir juose įsirengdavo ne ką kita, o rūsius, kuriuos sandėliuodavo maisto atsargas. Skardyje rūsiai iškasti keliais aukštais ir gyventojai juos naudoja dar iki šių dienų, o viename iš jų veikia ir Lygatnės vyno daryklos rūsys.

178

  • Gaujos parko apylinkės ne tik gražios, bet gali pasiūlyti ir unikalių pramogų. Viena tokių – vertikalaus vėjo tunelis, dar kitaip vadinamas aeordiumas. Čia galite išbandyti, ką reiškia skraidyti ir atlikti įvairiausius oro triukus.

19237831_10155441079727937_6139947258043221304_o

Pažinkite Latvijos regionus ir atraskite naujas vietas, kur laukia įvairiausi potyriai.