IMG_0730

Pirmą kartą Vilniuje vyks Latvijos dienos

Vilniaus Rotušės aikštėje savaitgalį šeimininkaus latviai, kur vyks „Atrask Latviją“ renginiai. Tai pirmą kartą Vilniuje vykstančių Latvijos dienų Vilniuje renginiai, kuriuos organizuoja Latvijos Investicijų ir Plėtros Agentūra (LIAA) ir Latvijos Ambasada Lietuvoje.

„Su nekantrumu laukiame Latvijos dienų Vilniuje, kurios bus puiki proga iš naujo pažinti kaimyninę šalį“, – pasakojo Jelena Markūne, LIAA atstovė. – „Atrask Latviją“ renginių metu vilniečiams ir miesto svečiams pristatysime latvišką kultūrą – renginio svečiams pasirodys muzikos grupės iš Latvijos, vilniečiai galės įsigyti kokybiškos Latvijos gamintojų produkcijos, pristatysime šalies turizmo galimybes. Verslo atstovams organizuojame Latvijos – Lietuvos verslininkų susitikimus“.

Rotušės aikštėje savaitgalį šurmuliuos latviškų produktų mugė, kurioje savo produkciją pristatys ir prekiaus daugiau nei penkiolika Latvijos gamintojų. Mugėje bus galima įsigyti latviškų saldumynų, maisto produktų, žaislų, aprangos ir aksesuarų, kosmetikos, ekologiškų gaminių.

„Mugėje ieškosiu originalios latviškos „Karvutės“, kurios skonis primena vaikystę“, – pasakojo Vilnietė Inga. – „Mėgstu ekologiškus gaminius, tad bus smalsu išbandyti ir įsigyti ekologiškų gaminių“.

Latvijos dienose „Atrask Latviją“ scenoje pasirodys tokie Latvijos muzikos atlikėjai, kaip PeR, Carnival Youth, Audience Killers, Astra the 22’ss,  Velvet Supernova, Da Gamba.  Scenoje pasirodys ir lietuvaičiai Gerai Gerai, Makchu Pikchu, ba ir kiti.

„Kai tik pamačiau, kad Vilniuje gros grupė PeR, labai apsidžiaugiau. Su nekantrumu laukiu šios grupės ir kitų atlikėjų koncerto, nusimato šaunus savaitgalis“, – emocijomis dalinosi Eglė.

Carnival Youth

Latvijos dienų metu iki rugsėjo 20 d.  Čiop Čiop kulinarijos studijoje – specialus modernios latviškos virtuvės patiekalų meniu. Pamėgusiems ir perkantiems latviškus produktus  Vilniaus RIMI Hypermarket parduotuvėse laukia žaidimai su galimybe laimėti prizus.

Latvijos Investicijų ir Plėtros Agentūra (LIAA) – verslo plėtrą skatinanti agentūra, siekianti stiprinti bendradarbiavimą tarp Latvijos ir Lietuvos verslininku, padedant Latvijos įmonėms pradėti veiklą Lietuvoje ir rasti bendradarbiavimo partnerius, o Lietuvos įmonėms rasti partnerius ir verslo ir investicijų galimybės Latvijoje.